Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Güzellik tam olarak nedir?
Roland Barthes “Güzellik gerçekten açıklanamaz” derken, bir kadında güzel olduğu düşünülen şeyin, tarihsel dönemler ve kültürlere göre değiştiğini, tam olarak tanımının yapılamadığını bize söylemek ister. Hatta Barthes’ın söylediğini günlük olaylarla özleştirirsek, hani bir güzelliği belirtmek için insanlar aralarında “Venüs kadar güzel!” tanımlamasını yaparlar ya işte bu özünde bize şu soruyu sorar. “ İyi ama Venüs ne kadar güzel?, kendi gibi mi?”..

Çok eskilerden beri, Kadınlar bir tutku halinde ciltlerini güzelleştirmeye çalışmışlar, doğadan buldukları birçok maddeyle cilt bakımı yapmaya çalışmışlardır. Güzel bir cilde sahip olmanın yolu bakımdan geçer. Birçok dermokozmetik marka, kadınların bakım ürünlerine olan tutkusunu fark edip bakım rutininin her aşamasında kullanabilecek ürünler geliştirir.

Cilt bakımı; temizlemek, tonikle arındırmak, nemlendiricilerle ideal seviyeye getirmek, maskeyle haftalık bakım yapmak ve güneşin zararlı ışınlarından korumak gibi adımlardan oluşur. Her yaşın ve her cilt tipinin bakımı birbirinden farklıdır. Çünkü her cildin ihtiyacı diğerinden ayrıdır. Özellikle 25 yaşından sonra göz altlarında, aşamalarla doğal yaşlanma etkisinin izleri görülmeye başlanır. Kadınlar bu doğal yaşlanma etkisine karşı anti-aging bakım yapmaya başlarlar. Gece kremleri, haftada bir kez kırışıklıklara karşı yapılan maskeler, günlük kullanılan anti aging nemlendirici kremleri ve temizleme ürünleri ile bu doğal etkinin hızı yavaşlatılmaya çalışılır.

Cilt Bakımı İçin İhtiyaç Olan Malzemeler Nelerdir? 

Cilt bakımı için belirli bir ritüel ile yapılmalıdır. Bir çok markada, aynı şekilde kendi ritüellerini oluşturmuşlardır. Ritüeller ise genellikle şu şekildedir; Temizle-Bakım Yap-Tamamlayıcı Bakım Yap. Peki bu ritüeller için neler gerekir? Temizleyiciler, Bakım Kremleri ve Tamamlayıcı Bakım Ürünleri.

Cilt Bakım Ürünlerinin İçerikleri Nelerdir?
Bir çok markanın kaşiflerini incelediğimizde, marka sahipleri eczacı, biyolog, berber, kimyager gibi mesleklere sahiptir. Geliştiricinin tüm bakım ürünleri, tüm patentleri, tüm hedefleri farklıdır. Bu nedenle üretildiği cildin ihtiyacına göre farklı formülasyonlardan oluşur. Bu formülasyonlar; yararlı kaliteli, doğal ve güvenli ham maddelerden seçilir ve bakım rutinlerine adapte edilir. Hatta üretim için kullanılan ham maddeleri kendi bahçelerinde ürettikleri çiçekler ile formüle eden şirketler de bulunmaktadır. Organik içerik elde etmek için büyük çabalar sarf edilmekte, bunları yansıttıkları patenleri ise, tabiki kimse ile paylaşmamaktadırlar. Bu patentler, ürünlere entegre edildiğinde, ritüeller doğrultusunda kullanıldığında, isteklerin ve cilt problemlerinin önemli ölçüde karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Bilinçli tüketiciler için, cilt tipine uygun, hedefe yönelik ürünler tercih etmektedir. Ancak doğru araştırmayı yapmayan tüketiciler için, doğru araştırma yapılması önerilmektedir. Doğru cilt tipi yada doğru cilt problemine, doğru ritüel uygulandığında, çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır? 
Cilt bakım ürünleri, doğru bilgi doğrultusunda, üreticinin önerisi doğrultusunda, ritüele uygun şekilde kullanılmalıdır. Günlük olarak cildi solüsyon yada tonik yardımı ile temizleme, cilt bakım kremi ile nemlendirme işlemi yapılırken, haftalık rutine maskeler eklenir. Günlük olarak temizlenmesi, gözeneklerin arındırılmasına, ciltteki kirlerin, tozların, temizlenmesine yardımcı olur. Tonik ile temizleme işlemi ise özellikle makyaj yapan kadınların ve akneye eğilim gösteren cilt sorunu yaşayan yetişkinlerin bakım rutinine mutlaka eklemesi gereken bir rutindir. Tonik; ciltteki makyaj kalıntılarını, artıklarını nitelikli bir şekilde temizler, cilt sebum dengesi için katkıda bulunur. İnsanın suya ihtiyacı olarak, cildin neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle günlük olarak nemlendirilmesi gerekir. Cilt tipine uygun etkili bir nemlendirici kullanarak ideal nem seviyesine ulaştırabilirsiniz.  Cilde haftalık olarak maske uygulanması, gözeneklerin nefes almasına, ferahlanmasına, aydınlanmasına, sıkılaşmasına ve güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Maskeler kategorisinde çok çeşitli markaların yüksek performanslı ürünleri bulunmaktadır.

Cilt Bakım Ürünü Tercihleri Nasıl Yapılır?

Her cilt bakım ürünü fiyatları yapısına, niteliğine, performansına göre belirlenir. Cilt tipi belirlendikten sonra, cilt bakımı, cilt kusuru tespiti, kusura uygun ürünün belirlenmesi önemli oranda süreci yönetmektedir. Sitemizde yer alan fiyatlar ekonomik, etkin ve güvenli bir bakımın kapılarını açar. Dünya’ca ünlü markaların, eczaneden almış gibi, müşterilerimize ulaşması hedeflenmektedir.

48 sonuçtan 1-30 arası gösteriliyor

Yukarı