Ağız insan yüzünün ilk göze batan bölümlerinden, dil ise duyu organlarından biridir. Ağız bakımı hem sağlık açısından hemde kişisel bakım açısından çok önemli bir pozisyondadır. Dişlerimiz, dilimiz, boğazımız sağlığımızı etkilemekte, önemsiz davrandığımızda kozmetik olarakta kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple ağız bakımı her gün düzenli bir rutine sahip olmalıdır. Kendine özel ürünleri bulunan bu kategoride, ilk olarak dişler önemini göstermektedir. Diş fırçalayarak, dişlerimizin doğurabileceği bir çok olumsuz senaryodan uzaklaşabiliriz. Diş fırçalamak çürükleri, çürüklerin doğurduğu ağrı ve kokuları da engeller. Diş fırçalamanın dışında ağız kokusunu gidermek için çalkalama suyu kullanmak ağız bakımının parçalarındandır. Arayüz fırçası, diş ipi, diş fırçasının ulaşamadığı yerleri arındırmak ağız bakımı için çok önemlidir. Ağız bakımı için gerekli tüm ürünlere dermologue.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Ağız ve Diş Bakımı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?
Doğru bir ağız bakımı yapmak sağlığımızı önemli ölçüde ilgilendirir. Ağız bakımımızı yaparken dikkat etmemiz gereken bazı yardımcı ürünlere ihtiyaç duyarız. Bunlar; diş fırça ve macunları, ağız çalkalama suları, diş ipleri ve arayüz fırçalarıdır. Ağız bakımımızda bu ürünler doğru şekilde kullanıldığında, bir çok açıdan sağlıklı bir ağıza sahip olabiliriz. Ağız bakımında ürünlerimizin eksiksiz olması kadar, bakım rutinimizde önemlidir. Öncelikle dişler fırçalanmalı, diş ipi ve arayüz fırçasıyla bakım desteklenmelidir. Gün için de belli periyotlarla da, çalkalama suları kullanılmalı, ağız bakımına destek olunmalıdır.

Diş Macunu Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 
Diş macunu ağız bakımında birinci akla gelen üründür. Bu durum, diş macunu seçerken belirli özelliklere dikkat etme zorunluluğu oluşturuyor. Diş macunları, bir çok amaca yönelik olabiliyor. En doğru olan altı aylık dönemlerde diş hekimi görüşü alarak, dişlerimizin durumuna göre macun seçimi yapmaktır.  En doğru diş macunu seçimini yine, diş ve diş etlerimizin görsel muayenesi ile kendimizde yapabiliriz. Doğru diş macunu, dişlerimiz ve diş etlerimiz için ayrı ayrı seçebilir, seçim için aşağıda ki kriterler göz önünde bulundurulabilir.

  • İçeriği güvenilir olmalı,
    • Üretici marka göz önünde bulundurulmalı,
    • Ürün yorumları okunmalı,
    • Asıl diş sorununa hitap etmelidir.

 

Sitemizde, diş macunu seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir? Sorusunun cevabına ulaşabilir, bünyemizde bulundurduğumuz Dünya’ca ünlü markaları tercih edebilirsiniz. Ağız ve diş bakımı kategorimizde, tüm ihtiyaçlarımıza yönelik markalar, bu markalara ait tüm ürünler yer almaktadır.

 

Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 
Ağız bakımında diş macunu seçimi sonrası en önemli ürün, diş fırçalarıdır. Diş fırçalarında ise ilk olarak öne çıkan, kıl yapılarıdır. Diş fırçası seçiminde en önemli konudur. Kıl yapısında sertlik ön plana çıkmaktadır. Orta sertlikte diş fırçaları kullanmamız, ağız ve diş bakımımızda iyi sonuçlar almamıza yardımcı olmaktadır. Diş fırçalarının boyutu, dişlerin her noktasına ulaşabilecek nitelikte geliştirilmiş olması etkinliği arttırır. Gelişen teknoloji ile şarjlı diş fırçaları da üretilmiş, manuel fırçalar için alternatif oluşturmaktadır. Sitemizde iki tarzda diş fırçasına, en uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Dermologue.com.tr ilgili kategoride, tüm önemli markaların ürünlerini bulundurmaktadır.

Diş İpi Kullanmanın Faydaları Nelerdir? 
Ağız bakımında, diş macunu, diş fırçası önerilerimizi sunarken, ek olarak diş ipi kullanılmasını, diş ipi kullanmanın faydalarını aktarmak istiyoruz. Diş ipleri, diş fırçalarının ulaşamadıkları, diş aralarında kalan yemek kalıntılarını, temizlemek için üretilmişlerdir. Faydalarına göz atacak olursak; diş fırçasının ulaşamadığı yerleri temizler, dişleri kalıntılardan arındırır, diş çürük ve kayıplarının oluşum riskini azaltmaya yardımcı olur. Dişlerimizi doğru diş macunu ve diş fırçaları ile fırçalarken kozmetik olarak parlak dişlere sahip olabiliriz, diş aralarında kalan kalıntıları diş ipleri ile temizleyerek, diş taşı oluşumunu önler, var olan diş taşlarının temizlenmesine katkıda bulunur. Diş ipleri için dermologue.com.tr’de bulunan markalarımızı tercih edebilirsiniz.

Ağız Çalkalama Suyu Kullanmanın Faydaları Nelerdir? 
Yukarıda anlatılmış olan tüm ağız ve diş bakım uygularımından sonra, son olarak ağız çalkalama suları geliyor. Dişler, doğru diş macunları ile fırçalanır, diş ipleri ile artıklardan arındırılır. Çalkalama suları ise, nefesi tazelemek, ağız kokusunu gidermek, diş bakımına katkıda bulunmak üzere üretilmişlerdir. Çalkalama suları, nefesi tazelemek ve ağız kokusunu gidermek için üretilmiş ürünlerdir. Günlük diş temizliğinde mutlaka kullanılması gereken bu ürün, ferah bir ağız için idealdir. Ağız bakım ürünleri, dermologue.com.tr’de fiyat avantajları ile satışa sunulmuştur.

20 sonuçtan 1-15 arası gösteriliyor